top of page

KSIĄŻKI, KTÓRE ZMIENIAJĄ ŻYCIE

Książki Colina wydane w języku polskim przez Wydawnictwo Medium 

okladka copy tiff 1 tiff.tiff
Anchor 1

Bądź liderem/liderką w radzeniu sobie z kryzysem 

spowodowanym pandemią koronawirusa  

wspierając się praktyką  Integracji Oddechem oraz Integrującej Obecności

List od Colina

Sercem łączę się z każdym kto boi się w tym czasie, kto boi się o przyszłość, a także z tymi, którzy są w stanie zaprzeczenia przez zmuszanie siebie do pozytywnego nastawienia lub kierują uwagę na coś innego, po to aby sobie poradzić emocjonalnie.

 

Jest to sytuacja kryzysowa dla każdego z nas na planecie. Jest to najpoważniejszy kryzys jakiego ludzkość nie widziała od epidemii grypy, która ogarnęła świat w 1918 zabijając wiele milionów ludzi. Nic dziwnego, że ludzie będą się bać czując przy tym bezsilność. To właśnie poczucie bezsilności sprawia, że czujemy się jak ofiary lub bezradne dziecko i to jest bardziej przerażające niż sam wirus. Nasz własny strach jest dla nas najbardziej przerażający.

 

Jest to czas na całkowitą szczerość wobec siebie potrzebną aby umieć spotkać się z tym zagrożeniem. A zagrożenie istnieje pomimo pozytywnie myślących ludzie, którzy jedynie potrafią powiedzieć – „myśl pozytywnie”. Takie podejście nie jest to pomocne i tylko zachęca ludzi do bycia nieszczerym w odniesieniu do swoich prawdziwych uczuć i wprowadza ich w zaprzeczenie.

 

Każdy kryzys, w obliczu którego ludzkość dotychczas stała, został przezwyciężony dlatego, że niektórzy ludzie spojrzeli w siebie, stanęli twarzą w twarz ze swoimi lękami, odnaleźli swoją siłę, stali się liderami  i światłem dla tych, którzy mogli wtedy dzięki temu także odnaleźć w sobie siłę, i  razem przezwyciężali kryzys.

 

A teraz jest nasza kolej. To jest nasz czas aby odważnie spotkać się ze swoimi lękami i odnaleźć swoją siłę. Czy będziesz taką osobą w swojej rodzinie i swojej społeczności w takim czasie? To może być najwspanialszy moment twojego/waszego całego życia. To może być twój/wasz wielki i szlachetny moment w tym istotnym historycznym okresie. W tym czasie, jesteśmy powołani do tego aby dawać przykład wsparcia ludziom wokół naszą siłą, odwagą i miłością.

 

W jaki sposób możemy być takim liderem/liderką dla innych wokół nas w tym ważnym czasie ?

Oto trzy kroki, które mogą ci pomóc w stanięciu na wysokości tego potężnego zadania:

 

KROK 1

to najpierw skierować uwagę do swojego wnętrza, spotkać się z naszym wewnętrznym kryzysem i znaleźć naszą siłę. Możemy to zrobić poprzez praktykowanie 5 Kroków w kryzysie, które są przekazywane w Integracji Oddechem i Integrującej Obecności, i są to:

 

PIĘĆ KROKÓW W KRYZYSIE

- PRAKTYKA INTEGRACJI ODDECHEM I INTEGRUJĄCEJ OBECNOŚCI:

 

1. Świadomość, że jesteśmy w kryzysie lub czujemy się ofiarą, lub boimy się. Jest to czas na całkowitą szczerość wobec siebie samego/samej na temat istniejącej sytuacji oraz tego jak się czujemy wobec tej sytuacji. To szczere spojrzenie w siebie i przeniesienie swojej uwagi do wnętrza, gdzie jest nasza moc, to bardzo ważny krok.

 

2. Świadomy oddech. Ludzie wstrzymują oddech gdy się boją, co odłącza ich od ich mocy. Oddech nieco głębszy niż normalnie zacznie łączyć cię z twoją mocą.

 

3. Świadomość emocji, świadomość że się boimy, i że jest to naturalne. Możemy zapytać siebie „Jak się naprawdę czuję i jak się czuję z tym co czuję?” To drugie pytanie połączy nas z naszym oporem wobec czucia naszych emocji. To jest niesamowicie oswobadzające i uwalnia naszą odwagę.

 

4. Świadomość gdzie te emocje są trzymane w ciele. Wszystkie uczucia są trzymane w

ciele i zlokalizowanie w ciele tych emocji, a w szczególności zlokalizowanie oporu w stosunku do tego co czujemy, zaczyna je

(te emocje) uwalniać.

 

5. Bycie w pełni obecnym z tymi emocjami, które czujesz w ciele, w szczególności z oporem, i z ich fizycznymi doznaniami. Bycie obecnym oznacza świadome bycie z naszymi myślami, emocjami i fizycznymi doznaniami. To jest to rzeczywiście integruje strach, w umyśle, emocjach i w ciele, i uwalnia je. Strach jest trzymany w ciele tylko z powodu naszego oporu przed czuciem go. Nic innego go tam nie trzyma. Więc, kiedy jesteśmy obecni z oporem, on się integruje, integrują się również te uczucia którym się opieramy.

 

Przyczyny strachu mogą być iluzją. Ang. FEAR - STRACH - to (False) Fałszywy (Evidence) Dowód (Appearing) Wydający się (Real) Prawdziwym.  Ale uczucia są prawdziwe. Dzięki świadomości i praktyce 5 Kroków, łączysz się ze swoją wewnętrzną mocą, spokojem i wolnością, które są także prawdziwe,  jako że są twoją prawdziwą naturą.  Tym jesteśmy!

 

KROK 2.

Jeżeli czujesz że tak jest, daj znać ludziom wokół ciebie, że jesteś tu dla nich i ich wspierasz. Szczególnie ludziom starszym lub tym którzy nie mają zasobów by poradzić sobie w czasie kryzysu i przez niego przejść. Zwykły wspierający telefon do sąsiada może dać mu siłę, a także dodać mu/jej odwagi do przekazania z kolei swojego wsparcia komuś innemu. Pamiętaj, jesteśmy w tym wszyscy razem. Przede wszystkim zapytaj ich jak się czują, a tych którzy są ci bliscy, naucz 5 kroków w kryzysie po to aby odnaleźli swoją wewnętrzną moc.

 

KROK 3. Przestrzegaj wskazań twoich lekarzy i ostatnia rzecz: myj ręce.

 

W obecnym czasie kryzysu każde wsparcie ze strony Praktyków IO/IP udzielających sesji online będzie czymś wspaniałym. Lista Praktyków znajduje się na mojej stronie internetowej: www.colinsisson.comtutaj. Te sesje są oparte na 5 krokach w kryzysie i bardzo je rekomenduję jako sposób na spotkanie się z naszymi lękami i stresem.

 

Z miłością

Colin Sisson

bottom of page